LIFESTYLE

Jak rozkręcić konto na Instagramie? 5 prostych wskazówek.

Jeżeli zaczynasz prowadzić swoje konto na Instagramie i zastanawiasz się jak zainteresować publikowanym treściami szersze grono odbiorców, czytaj dalej bo ten post jest dla Ciebie!

Przedstaw się

W sekcji „ O MNIE” napisz kilka słów o sobie, skąd jesteś, czym się interesujesz, o czym jest Twoje konto. Potencjalny odbiorca który wchodzi na Twój profil, zazwyczaj sprawdza te informacje. Jeżeli nie napiszesz nic, zmniejsza to Twoją szansę, że ta osoba z Tobą zostanie na dłużej.

Publikuj regularnie

Mówią o regularności, mam na myśli posty publikowane min. 4-5 razy w tygodniu. Im mniej publikujesz, tym do mniejszej ilości osób dociera to co tworzysz. Jednak, warto pamiętać też o umiarze i nie wrzucać byle czego, tylko po to żeby dodać kolejny post, gdyż to może przynieść odwrotny skutek od oczekiwanego! Największe konta instagramowe, wrzucają po 2 -3 posty dziennie. Ja osobiście tego nie robię, bo nie mam zwyczajnie czasu na przygotowanie tak dużej ilości treści w ciągu tygodnia.

Angażuj i bądź zaangażowany

Nie musisz pisać elaboratów pod każdym postem, ale postaraj się napisać choć kilka zdań, które przykują uwagę Twojego obserwatora.  Zadawaj pytania, zachęcaj do interakcji w komentarzach oraz na Insta Stories oraz odpisuj nad komentarze pod zdjęciami! Doceniaj swoich obserwatorów i bądź z nimi cały czas w kontakcie, gdyż tylko wtedy zostaną z Tobą na dłużej.

Zadbaj o estetykę

Photo by Jordan McQueen on Unsplash

Publikowanie zdjęć to esencja Instagrama dlatego staraj się, aby zdjęcia które publikujesz były dobrej jakości. Nie musisz mieć wypasionej lustrzanki z obiektywami po 3000 tysiące złotych każdy. Wystarczy telefon, dobre światło i pomysł!

Sama robię wiele zdjęć telefonem, gdyż zawsze mam go pod ręką. Czasem używam aparatu, a praktycznie w ogóle nie używam lustrzanki, gdyż jest za ciężka i zajmuje dużo miejsca.

Podstawy fotografii z pewnością się przydadzą, zachęcam do zajrzenia na kanały YT:

Peter McKinnon

Kobieca Foto Szkoła

Sorelle Amore

Nie poddawaj się!

Instagram to pasja i wymaga zaangażowania i cierpliwości. Nie zawsze efekty przychodzą od razu, szczególnie w tak konkurencyjnym środowisku!  W końcu to najpopularniejsza aplikacja na świecie!

Daj sobie czas, publikuj regularnie i nie rezygnuj, jeżeli efekty nie spełniają Twoich oczekiwań. Jeżeli pod dłuższym czasie, nie widzisz żadnych efektów, zapytaj znajomych , rodzinę co sądzą o Twoim profilu, co warto byłoby dodać lub zmienić?

Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana <3

Dajcie znać jeżeli macie jakieś pytania, chętnie pomogę!

 

Ściskam,

 

Photo by SHTTEFAN on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *